Czasami w naszych wnętrzach pojawiają się takie elementy, jakie szpecą całe otoczenie. Usuwamy ściankę działową, ale okazuje się, że kawałek musi zostać, ponieważ znajdują się tam ważne przewody i instalacje. Kupujemy mieszkanie, w którym są takie wystające ścianki. Co z tym zrobić? Zaaranżować!

Każde miejsce, nawet takie, które wydaje nam się beznadziejne. Można ciekawie zaaranżować, wystarczy mieć na to odpowiedni pomysł. Wbrew pozorom ścianki, które nam pozostają i wydają się zbędne, mogą stanowić ciekawy element całej aranżacji, a jednocześnie stać się bardzo funkcjonalne.

 

Jeśli mamy taką ściankę, można z niej chociażby zrobić regał. Wieszamy półki czy montujemy gotowy regał. Można także powycinać sobie deski na zamówienie i stworzyć nietypowe półki, chociażby w kształcie labiryntu. W ten sposób mamy świetną dekorację i idealne miejsce na książki czy inne rzeczy, dekoracyjne lub użytkowe. W takiej ściance można też wyciąć prostokątny otwór i zamontować nowoczesne kominki. Oczywiście mowa tutaj o biokominkach, które nie potrzebują zbyt wiele, by je umieścić. W ten sposób niepotrzebna ścianka stanie się naszym wspaniałym kominkiem i zainspiruje do zaaranżowania przestrzeni obok. Wystająca ścianka może także stać się miejscem na ramki i rodzinne zdjęcia. Można także pomalować ją specjalną farbą, która sprawi, że ściana stanie się tablicą, na której można zapisywać ważne informacje, hasła, albo dzieci mogą na niej rysować i rozwijać swoje talenty.

Jest więc sporo możliwości, dzięki którym wystające ścianki można praktycznie i estetycznie wykorzystać, wystarczy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wymyślić coś własnego.